Moderní fonty jsou nedílnou součástí každého designu. Se značným množstvím, které internet nabízí, je ovšem složité nalézt ten vhodný pro vaši vizuální komunikaci. Proto jsme pro vás sestavili seznam deseti moderních fontů, které můžete navíc používat zcela zdarma jak pro své osobní, tak i komerční potřeby.  

1. Montserrat

Jde o moderní písmo, které navrhla Julieta Ulanovsky. Díky své minimalistické a čisté estetice je velice oblíbeným fontem. Můžete jej použít v rámci svých webových stránek, prezentací nebo tištěných materiálů.

2. Roboto

Jde opět o bezpatkový font, jenž byl navržen pro operační systém Android. Jeho využití je vhodné pro digitální projekty, mezi které patří webové stránky, mobilní aplikace a další. 

3. Open Sans

Open Sans vymyslel Steve Matess. Oblibu u firem a uživatelů nalezl díky svému minimalismu. Opět jej můžete využít ve vaší internetové propagaci, tištěných a dalších materiálech.

4. Lato

Łukasz Dziedzic je tvůrcem fontu Lato. Jeho silnou stránkou je skvělá čitelnost a jednoduchý design. Můžete jej použít ve svých webových stránkách nebo tištěných materiálech.

5. Source Sans Pro

Další skvěle čitelný font, který vzešel z hlavy Paula D. Hunta. Nebojte se jej využít v rámci svých digitálních projektů nebo tištěných materiálů. 

6. Raleway

Písmo Raleway navrhl Matt McInerney. Jako u předchozích fontů je v hodný pro svoji čitelnost. Můžete jej využít v rámci svých digitálních projektů, ale neuklouznete ani v rámci tiskových materiálů.

7. Merriweather

Písmo Merriweather navrhl Eben Sorkin. Doporučujeme jej využívat u webových prezentací nebo opět v rámci vašich tištěných materiálů.

8. Poppins

Poppins vytvořila společnost Indian Type Foundry. Je ideální pro různé projekty, jako jsou webové stránky, tištěné materiály a prezentace. Vyniká svou moderní estetikou a skvělou čitelností.